Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

11-14 października 2016

Zapraszamy na V Ogólnopolski Kongres Geotermalny

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne, Miasto i Gmina Mszczonów, Geotermia Mazowiecka S.A. oraz Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN i Katedra Surowców Energetycznych Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica zapraszają do udziału w V Ogólnopolskim Kongresie Geotermalnym, który odbędzie się w dniach 11–14 października 2016 r. w Mszczonowie.
Poprzednie Kongresy odbyły się w latach 2007, 2009, 2011 i 2013. Były to najważniejsze krajowe spotkania środowiska naukowców i praktyków związanych z geotermią, które przysłużyły się przeglądowi stanu rozwoju, doświadczeń i perspektyw geotermii w naszym kraju, zintegrowały wiele osób i środowisk. Czas zatem na V Ogólnopolski Kongres Geotermalny. 
Do udziału w Kongresie zapraszamy naukowców, praktyków, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządów lokalnych, przedsiębiorców, inwestorów, firmy usługowe, doktorantów i studentów, a także inne osoby zainteresowane geotermią.  
Spotkajmy się w Mszczonowie!

Komunikat nr 1 

POBIERZ KOMUNIKAT


CZAS: 11-14 października 2016r.

MIEJSCE: Mszczonów, Hotel Panorama, ul. Tarczyńska 109a


PROGRAM | MIEJSCE OBRAD| WAŻNE DATY | ZGŁOSZENIA ABSTRAKTÓW I REFERATÓW | MATERIAŁY KONFERENCYJNE | ODPŁATNOŚĆ | KONTAKT

PROGRAM RAMOWY V Ogólnopolskiego Kongresu Geotermalnego 

 
W dniach 11–13.10.2016 r. planowane są sesje: plenarne, techniczne, sesje z udziałem firm działających w branży geotermalnej, sesja okolicznościowa z okazji 10-lecia Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego, a w dniu 14.10.2016 r. – pokongresowa wyjazdowa sesja techniczna „Geotermia w centralnej Polsce” do wybranych obiektów geotermalnych (udział w tej sesji wymaga zgłoszenia oraz uiszczenia dodatkowej opłaty).
TEMATYKA KONGRESU
• Energia geotermalna w zrównoważonym rozwoju, strategiach energetycznych Polski i UE
• Rozpoznanie zasobów i warunków występowania wód i energii geotermalnej w Polsce
• Ciepłownie geotermalne w Polsce – doświadczenia, wybrane aspekty funkcjonowania
• Geotermalne uzdrowiska i ośrodki rekreacyjne w Polsce
• Pompy ciepła w geotermii
• Przegląd realizowanych i planowanych projektów wykorzystania wód i energii geotermalnej
• Kierunki rozwoju badań i wykorzystania energii geotermalnej w Polsce
• Sukcesy, problemy i perspektywy geotermii w Polsce
• Uwarunkowania prawne i ekonomiczne rozwoju geotermii w Polsce
• Sesje z udziałem fi rm z branży geotermalnej
• Sesja okolicznościowa z okazji 10-lecia Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego
• Inne zagadnienia
14.10.2016 planowana jest pokongresowa wycieczka techniczna: „Geotermia w centralnej Polsce” 

MIEJSCE OBRAD

V Ogólnopolski Kongres Geotermalny odbędzie się w Mszczonowie. Miasto znane jest zarówno z prężnej działalności gospodarczej, jak z faktu, że od  kilkunastu lat stosowane są wszechstronnie wody geotermalne: do celów grzewczych, pitnych, a następnie także do rekreacji. Jest to bardzo udany przykład wszechstronnego zagospodarowania wód i energii geotermalnej w szerokim zakresie temperatur i do różnych celów. 
W rejonie Niżu Polskiego, gdzie odbędzie się V OKG, także dwie inne miejscowości posiadają geotermalne sieci grzewcze, ośrodki rekreacyjne i lecznicze. Są też takie, gdzie projekty w tym zakresie są w różnych etapach zaawansowania. Niektóre z nich znajdą się w programie wyjazdowej sesji technicznej. 

WAŻNE DATY

Do 15.05.2016:
Do 15.06.2016
  • Przesłanie do redakcji TPGGiZR pełnego tekstu artykułu  po korekcie
 
Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie uprzejmie prosimy o wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego. *
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - TUTAJ
*Ostatecznym potwierdzeniem udziału w Kongresie jest wpłata na konto

ZGŁOSZENIA I NADSYŁANIE REFERATÓW I ABSTRAKTÓW

  • Zgłaszanie tytułów referatów i abstraktów na Kongres odbywa się poprzez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego na stronie www.energia-geotermalna.org.pl/kongres w terminie do dnia 15.05.2016 r.
  • Autorzy zainteresowani publikacją referatu w „Technice Poszukiwań Geologicznych. Geotermia i Zrównoważony Rozwój” proszeni są o nadesłanie pełnego tekstu referatu (zgodnie z wymogami redakcji dostępnymi na stronie czasopisma*) do dnia 15.05.2016 r. na adres: Redakcja „Techniki Poszukiwań Geologicznych. Geotermia i Zrównoważony Rozwój” ul. Wybickiego 7, 31-261 Kraków, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Referaty zostaną przesłane do recenzji, następnie Autorzy będą proszeni o ewentualne poprawki i odesłanie referatów po korekcie do Redakcji w  terminie do dnia 15.06.2016 r.
  • Abstrakty referatów, których autorzy nie są zainteresowani ich publikacją  w TPGGiZR należy przesłać do dnia 30.04.2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (maks. 1 strona A4 wraz ze słowami kluczowymi, tekst w j. polskim i angielskim, według wskazówek).
*Uwaga! Wskazówki dotyczące przygotowania tekstów znajdują się na stronie: www.min-pan.krakow.pl/tpg

MATERIAŁY KONFERENCYJNE

Uczestnicy Kongresu otrzymają egzemplarze recenzowanego czasopisma „Technika Poszukiwań Geologicznych. Geotermia i Zrównoważony Rozwój” zawierające referaty autorów zainteresowanych publikacją, a także abstrakty pozostałych tematów zgłoszonych na Kongres w formie drukowanej lub na nośniku elektronicznym. TPGGiZR jest notowana na Liście czasopism MNiSW (6 pkt/artykuł). 
 

ODPŁATNOŚĆ*

Opłata obejmuje udział w sesjach Kongresu w dniach 11–13.10.2016, materiały kongresowe, posiłki od obiadu 11.10.2016 do obiadu 13.10.2016 r.
Opłata nie obejmuje noclegów oraz pokongresowej sesji wyjazdowej.
Uczestnicy   
1200zł (wpłata do 30.07.2016), 1350zł (wpłata po 30.07.2016)
Uczestnicy - Członkowie PSG**
1100zł (wpłata do 30.07.2016), 1250zł (wpłata po 30.07,2016)
Studenci i doktoranci  
 550,00 zł (wpłata do 30.07.2016) 
*Opłata zawiera VAT
**Dotyczy członków PSG redularnie opłacających składki
Noclegi: uczestnicy Kongresu rezerwują samodzielnie według własnych preferencji. Hotel Panorama zapewnia rabaty na hasło KONGRES, nocleg po rabacie ze śniadaniem 
  • POKOJE DWUOSOBOWE dla 1 osoby 197 PLN
  • POKOJE DWUOSOBOWE (hotel i chata) 244 PLN
  • POKOJE TRZYOSOBOWE (hotel i chata) 327 PLN
Rezerwacje tel. +48 (46) 857 60 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona.

SEKRETARIAT KONGRESU

Kontakt z sekretariatem V Ogólnopolskiego Kongresu Geotermalnego
Redakcja GLOBEnergia, Justyna Lis
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel: +48 12 654 52 12
kom: 606 367 564

IV Ogólnopolski Kongres Geotermalny odbył się w 29.09-02.10 2013 w Zakopanem - RELACJA